blogi

Tõime stuudiosse maod!


Paar nädalat tagasi tekkis meil Marianiga idee kasutada pildistamisel madu. Ainukeseks probleemiks oli see, et meil ei olnud kodus ühtegi vingerdavat elukat. Siin tõttas appi aga vana hea Facebook, kuhu postitasime oma abipalve. Juba tunnikese pärast olime kahe mao võrra rikkamad. Nüüd ei jäänud muud üle, kui vaid leida julge modell, kes ei kardaks maoga poseerida. Kuna eelmine postitus Facebookis õnnestus, siis proovisime selle vahendusel ka modelli leida. Tegin postituse ning paari tunni jooksul võttis minuga ühendust üle poole saja inimese. Ma mattusin sooviavalduste alla. Ma ei oleks elu sees uskunud, et meil nii palju huvilisi võiks olla. Siin kohal aitäh kõigile, kes huvi tundsid ning äkki saame juba järgmine kord koostööd teha. Valisime oma modelliks Liilia, kes jäi kohe silma oma hea kirjaga. Ta mainis ära oma mõõdud, miks ta sooviks seda shooti teha, jagas oma portfooliot ning kirjutas grammatiliselt korrektselt. Korralik õigekiri viib elus edasi! 

Ideest teostuseni läks umbes poolteist nädalat ja oligi pildistamise päev käes. Enne pildistamist kütsime stuudio soojaks, sest madudele meeldib soojem keskkond. Valguse lahendasin üsna lihtsalt:

Pealt keskelt beauty dish valge sokiga ning alt keskmine softboks, et pehmendada varje. Mängisime läbi kaks erinevat tausta - valge ja hall. Modelli naha ja maomustriga töötas kõige paremini neist viimane.  Liilia hüppas kohe sadulasse ning tal ei olnud mingit hirmu madudega poseerides. Meil oli küll kaks erinevat madu aga igaks juhuks kasutasime neid piltide peal eraldi. 

Kui modelliga olid pildid tehtud, siis Marian ei jätnud võimalust kasutamata ning ta sai ka tunda madu enda kaela ümber :D


Kõik alljärgnevad pildid sai tehtud Pentax 645z keskformaatkaameraga. Lähinädalail kirjutan juba täpsemalt, mis muljed mind valdasid seda  kasutades. Seniks aga naudi pilte :)